Bekir Aksoy’dan ‘Yasak Elma’ açıklaması: Hem diziye hem bana haksızlık

‘Yasak Elma’ dizisinde Engin karakterini canlandıran oyuncu Bekir Aksoy, senaryo gereği akrep sokması sonucu ölerek diziye veda etti. Bugün 2. Sayfa programına konuk olan Aksoy, dizideki ölümüyle ilgili konuştu.

İstanbul’da çekilen bir dizide akrep sokması gereği ölmenin saçma olduğunu belirten Bekir Aksoy, “Senaryo bana çok saçma geldi. Ben de sorguladım ve ‘burada bu olmamalı’ diye söyledim. İstanbul’da 500 senedir akrepten ölen olmamıştır herhalde. Yapım şirketiyle bu konuyu tartıştık. Alay konusu olabilir ama senarist böyle istedi. Bu şekilde ölmem hem ‘Yasak Elma’ dizisine hem de bana haksızlık” dedi.

‘AKREP ÇOK GÜZEL OYNADI’

Karakterinin daha farklı bir vedası olması gerektiğini söyleyen Aksoy, sözlerine şöyle devam etti:

“Ben zaten ölüyorum ama akrep çok güzel oynadı. Normalde diziyi izlemedim ama sonrasında merak ettiğim için açıp izledim. Türk dizilerinde iyi adamlar çok yaşamıyor, benim karakterim de iyiydi. Oynadığım karakter şoförlük yapan ve sonrasında parayı bularak zengin olan biriydi. Ben de ondan etkilenerek kabul etmiştim. Bana kalsa karakterin her şeyi bırakarak şoförlüğe geri dönmesi daha etik ve ahlaklı olurdu. Bu diziye de fayda sağlardı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir