Birçok suçla itham edilen Donal Trump’ın NFT koleksiyonuna talep artıyor

Investing.com – ABD’nin eski başkanı Donald Trump, New York’ta Manhattan Büyük Jürisi tarafından 30’dan fazla dolandırıcılık suçuyla itham ediliyor. 

Bu dava, ABD’de başkanlık yapmış bir ismin cezai bir suçlamayla karşı karşı kalmasıyla ülke tarihinde ilke imza atıyor. Tüm iddiaları reddetmeye devam eden Donald Trump, ülkede gündem olurken birkaç ay önce piyasa sürdüğü NFT koleksiyonunda yeniden talep görmeye başladı. 

Tüm bu gelişmeler devam ederken NFT meraklıları Trump Cards NFT koleksiyonuna yoğun ilgi göstermeye başladı. Son raporlara göre NFT koleksiyonunun son bir günde işlem hacmi 3 katına çıktı. Trump’ın suçlu bulunacağına dair haberlerin çıkmasından bu yana Trump NFT’lerinin işlem hacmi 105 bin ETH’ye yükseldi.

Donald Trump, Kasım ayında büyük bir duyuru yapacağını söyleyerek tüm ABD kamuoyunu meraklandırmıştı. Ardından büyük duyuru olarak NFT koleksiyonunu duyuran ABD’nin eski başkanı, bu konuda birçok kişinin alaycı eleştirisine maruz kaldı. Şu an NFT’lerin taban fiyatı 0,595 ETH olarak gözüküyor. Bu rakam NFT’lerin piyasaya sürüldüğü Kasım 2022’deki orijinal fiyatının 10 katını aşıyor. Son duruma göre Trump Cards NFT koleksiyonu, 48 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Trump NFT’leri Kasım ayında her biri 99 dolara satışa sunulmuştu. Lansmanda yapılan açıklamada NFT’lerin Polygon ağ üzerinden 45.000 adet olarak basılacağı bilgisi verildi.   

Görünüşe göre NFT yatırımcılarının çoğu Trump ile ilgili gelişmeleri spekülasyona çevirerek koleksiyon üzerinden kâr elde etme amacını taşırken bazıları uzun vadede Trump’ın NFT koleksiyonunun çok daha değerli olacağını düşünüyor.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir