Jorge Jesus’tan istifa sorusuna cevap

Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Yukatel Kayserispor u 4-1 yenerek yarı finale yükseldi. Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş derbisinin ardından istifayı düşünüp düşünmediği sorulan Jorge Jesus, “Fenerbahçe’ye gelirken belli hedefleri gerçekleştirmek için geldim. Başkanımız büyük bir taraftar kitlesine sahip olduğumuzu söyledi. Ben hem başkanımız hem de taraftarlar için geldim. Hala yapabileceğimiz şeyler var. Hedeflerimiz bitmiş değil. Ligin bitmesine 2 ay kaldı ve zirvenin 6 puan gerisindeyiz, maç fazlasıyla 9 puan. İstifa düşüncesine sahip olmak için bir şey görmüyorum. Kupada yarı finale çıktık, ligde de hedeflerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ MAÇI SONRASI ACI ÇEKİYORDUK”

Beşiktaş maçından sonra soyunma odasında Ali Koç ile tartışma yaşandığı şeklinde çıkan haberler ve sonrasında Samandıra’da birlikte poz vermeleri hakkında konuşan Jorge Jesus, “Ben kendimce kendi özellikleri, fikirleri olan bir teknik direktör olduğumu düşünüyorum. Buraya gelirken başkanımız beni ikna etti. Başkanımız ile çok iyi bir arkadaşlığımız var. Beşiktaş maçı sonrasında acı çekiyorduk. Cezalı olduğum için soyunma odasına gidebilmem için belli süre gerekiyordu. Kaybedilince gerginlikler oluyor. Ben başkanımızı çok seviyorum, iyi bir arkadaşlığımız var” dedi.

“ZAJC’A SAYGI ÇERÇEVESİ İÇİNDE BİR ŞEY SORDUM”

Portekizli teknik direktör, haftada 1 maç yaptıklarında rotasyonu azalttığını ancak Dünya Kupası arasından sonra yeniden maçların sıklaştığını söyledi. Tecrübeli teknik adam sıkışık takvimde gerçekleştirilen maçlarda daha fazla rotasyona gittiğini ve Karagümrük mücadelesinde de bunu yapacağını dile getirdi.

Jesus, yardımcısı Deus ile ilgili, “Kulübede olduğu zaman benim neler istediğimi biliyor. Futbolda her zaman futbolcular liderleri kenarda olmayınca bazı şeyleri kaybediyor. Önemli olan bugünkü maç. İyi bir takıma karşı oynadık. Maçı kolaylaştıran da futbolcularımın kalitesi. Zajc’a saygı çerçevesi içinde bir şey sordum. Sesim biraz fazla yükselmiş olabilir ama bu olabiliyor” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir