Peter Schiff’ten Bitcoin Uyarısı: Bu Balonun Patlaması Kaçınılmaz!

Ünlü ekonomist ve finans yorumcusu Peter Schiff, Bitcoin’in fiyat hareketleri hakkında bir kez daha uyarı yaptı. Schiff, kripto para balonunun patlamanın eşiğinde olduğunu iddia etti. Bu arada, piyasada yakından takip edilen bir analist, Bitcoin fiyatının yakın vadede daha da düşebileceği uyarısında bulundu.

Peter Schiff: Bitcoin balonunun patlaması kaçınılmaz!

Uzun süredir Bitcoin’i eleştiren ve ‘altın böceği’ olarak bilinen Peter Schiff, sürekli olarak Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığını ve başarısızlığa mahkum spekülatif bir varlık olduğunu iddia ediyor. Kısa süre önce yaptığı bir paylaşımla Schiff, Bitcoin’in son fiyat hareketlerinin yaklaşan bir çöküşün göstergesi olabileceğini belirtti. Bu bağlamda, altın böceği, bir gönderiye şu cevapla mukabelede bulundu:

Tüm iğnelemeler bir yana, bu kez balonun nihayet patlayıp patlamadığını söylemek zor. Kesin olan tek şey, bunun aslında bir balon olduğu. Tüm balonlar eninde sonunda patladığına göre, Bitcoin balonunun da patlaması kaçınılmazdır.

Schiff’in uyarısı kripto para piyasasının dalgalanma yaşadığı bir dönemde geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son haftalarda fiyatlarda önemli dalgalanmalar yaşandı. Lider kripto Bitcoin en son Şubat ayından bu yana görülen en düşük seviyeleri ziyaret etti. Yaklaşan Bitcoin balonunun patlamasıyla ilgili son iddiası, kripto para birimine yönelik uzun şüphecilik geçmişine ekleniyor. Schiff’in uyarılarına rağmen, kripto para topluluğundaki pek çok kişi Bitcoin’in geleceği konusunda yükselişini sürdürüyor.

Analiste göre BTC bir müddet daha düşük işlem yapacak!

Yakından takip edilen The Flow Horse takma adlı kripto analisti ve trader, Bitcoin’in 50.000 doların altına düşebileceğine inanıyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

69.000 dolarlık satışların %20’sini serbest bıraktım çünkü daha derine ineceğimizi düşünmeme rağmen, garanti edebileceğim tek fiyatın şu anki fiyatlar olduğunu biliyorum. Eğer 60.000 doların üzerinde güçlü bir geri dönüş yaşarsak, hepsini ekstra riskle long’layacağım. Düşük 50.000 dolarlara doğru inmeye devam edersek, alımları dilimleyeceğim ve anında değerlendireceğim. En güçlü inancım, bir sonraki ayı piyasasının şu anda bulunduğumuz yerden daha yukarıda gerçekleşeceği yönünde.

40 bin dolar olur mu? “Asla asla demem!”

Analist, Bitcoin’in 60.000 dolar aralığının dışına çıkmasının, BTC’nin tekrar yükselişe geçmesi için daha fazla zamana ihtiyaç olduğu anlamına geldiğine inanıyor. Analist, “İki grup insan var. Biri bu trend kırılmasının bir süreliğine işleri değiştirdiğini biliyor ve planlar yapıyor. Diğeri ise bir grup sohbetindeki 30 kişinin sıcaklığına güveniyor ve onların düşüş eğiliminin yukarıdakilerin yanlış olduğuna dair bir işaret olup olmadığına bakıyor. Büyük gemiler yavaş döner.” diyor. Ayrıca analist, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından Bitcoin’in 40.000 dolar aralığına düşüp düşmeyeceği sorulduğunda daha da sert bir düzeltmeyi göz ardı etmiyor. Bu konuda, “Bilmiyorum, her seferinde bir şey, ilk önce tekrar 50.000 doların altında. Tek bildiğim asla asla dememek.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x